Klimat na Wyspach Kanaryjskich

Każdy, kto udaje się na wakacje do Hiszpanii, marzy o tym, aby trafić na dobrą pogodę. Większość powodów do narzekań jednak nie ma, bo przecież nie jest żadną tajemnicą, że klimat w Hiszpanii jest sprzyjający dla turystów. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o tym, że jest tu naprawdę gorąco, a więc miłośnicy wylegiwania się na plaży będą mogli spędzać na nich całe dnie. Ogólnie klimat jest tutaj suchy, co wielu może dziwić, gdyż Wyspy Kanaryjskie leżą przecież na Oceanie Atlantyckim.

Temperatury

Jeśli weźmiemy pod uwagę temperatury, to także każdy turysta powinien być zadowolony. Latem jest tu gorąco, podczas kiedy zimą naprawdę ciepło. Otóż średnio zimą temperatury oscylują w granicach siedemnastu lub osiemnastu stopni Celsjusza, a więc są umiarkowane. Latem natomiast jest o siedem czy osiem stopni Celsjusza cieplej. Mimo wszystko nie możemy powiedzieć, żeby było tutaj upalnie. Najcieplejszymi miesiącami są oczywiście lipiec oraz sierpień, choć rzadko kiedy temperatury przekraczają tutaj trzydzieści stopni Celsjusza. Raczej jest to sporadyczne, a wszystko przez prądy morskie. Tak więc na pewno się tutaj nie spalimy na słońcu, a jednocześnie nie będzie nam zimno.

Opady

Odnieść się trzeba także i do opadów, które występują na Wyspach Kanaryjskich. Akurat pod tym względem jest bardzo dobrze, ponieważ opady są tutaj naprawdę bardzo niewielkie. Szczególnie dobrze wypada tutaj wybrzeże, gdzie w ciągu roku nie spada więcej niż 200 mm opadów. Nieco gorzej jest w górach oraz części środkowej wysp, choć zauważmy, że latem deszcz nie pada tu w ogóle, a największe opady odnotowuje się zimą oraz wczesną wiosną.

Dlatego też nie bez powodu wielu turystów uważa, że temperatura na Wyspach Kanaryjskich jest po prostu idealna, niezależnie od tego, czy pod uwagę bierzemy odpoczynek na plaży, czy może jesteśmy bardziej ambitni i wybraliśmy się tutaj tylko po to, aby pozwiedzać. Z pewnością zarówno jedna, jak i druga grupa turystów na klimat narzekać nie będzie.