Atrakcje turystyczne Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie tak jak i cała Hiszpania pod względem turystycznym do zaoferowania mają nam naprawdę wiele. Dlatego też każdy, kto uda się tu na wakacje, z pewnością będzie ze spędzonego tutaj czasu zadowolony i wakacji tych nie zapomni do końca życia. Oczywiste jest jednak, że na Wyspach Kanaryjskich są miejsca, które zobaczyć musicie za wszelką cenę. Jakie więc atrakcje turystyczne wyróżniają te wyspy?

[mappress mapid=”2″]

Plaża Las Teresitas

Zacznijmy od plaży Las Teresitas, która położona jest na Teneryfie. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza plaża na całych Kanarach. Ma kilometr długości i wyróżnia się złotym piaskiem. Jest to na tyle ciekawe, że większość plaż pokryta jest wulkanicznym ciemnym piachem. Dodajmy tu jeszcze, że najpopularniejszym ośrodkiem jest tutaj Playa de las Americas.

El Golfo

Jeśli macie zamiar udać się na Wyspy Kanaryjskie sugerujemy też odwiedzić wyspę Lazarote. To właśnie na niej znajduje się krater El Golfo z głębokim jeziorem Charco de los Clicos, które na pewno zauroczy każdego. Wszystko przez to, że ma ono niepowtarzalny zielony kolor. Odpowiadają za niego zamieszkujące to jezioro algi.

Wydmy w Maspalomas

Gran Canaria to miejsce, w którym coś dla siebie znajdą ci, którzy lubią bawić się do białego rana, jak i miłośnicy wycieczek i pomników przyrody. Raz możemy kąpać się w morzu, by za chwilę biegać po wydmach. Te najokazalsze znajdują się na południu. Jest to tak zwany „Faro de Maspalomas”, a więc ocean wydm, który jest też początkiem rezerwatu przyrody.

Playa de Sotavento

Playa de Sotavento to miejsce, gdzie coś dla siebie znajdą nie tylko plażowicze, ale także miłośnicy windsurfingu. Dla pałających się tym sportem wodnym jest to prawdziwy raj. Dodajmy, że plaża ta położona jest na wyspie Fuerteventura, która jest drugą co do wielkości wyspą w całym archipelagu.

Gomera

Gomera to natomiast miasto ciągnące się wzdłuż wąwozu o tej samej nazwie. Miasto to znajdujące się w gminie Hermigua charakteryzuje przede wszystkim spokój. Warto dodać, że największym przysmakiem są tutaj banany, które uprawia się na wielu miejscowych plantacjach.

La Palma

Najbardziej zieloną wyspą całego archipelagu jest tak zwana La Palma. Zauważyć trzeba, że nie ma tutaj tak wielu plaż, jak na innych wyspach, a więc znajdziemy tu nieco więcej spokoju. Turystów jest tu mniej, co nie oznacza, że nie ma ich w ogóle. Szczególnie ciekawym miejscem będzie plaża w Puerto de Naos, która znajduje się w zatoczce osłoniętej wysokimi klifami. Udając się tu drogą LP – 111 możecie liczyć na niesamowite widoki, gdyż droga ta ciągnie się wzdłuż wąwozów i urwisk.

Parque Nacional de Timanfaya

Park narodowy Timanfaya powstał na terenach wulkanicznych, gdzie temperatura jest bardzo wysoka. Już kilka stóp pod ziemią kamienie są tu rozgrzane do stu stopni Celsjusza, a dziesięć metrów pod powierzchnią temperatura jest sześć razy wyższa. Odwiedzającym to miejsce, polecamy natomiast przyjrzeć się nieco bliżej restauracji El Diablo, która serwuje dania z grilla podgrzewane temperaturą ziemi.

Zabytkowe wiatraki na Fuerteventurze

Odwiedzić polecamy także Fuerteventurę i jej oryginalnie wyglądające wiatraki. Wprawdzie większość z nich to już tylko zabytki, to jednak warto odnieść się do tego, że bardzo często są wykorzystywane również do produkcji prądu oraz nawadniania lokalnych pól. Poza tym najważniejszy jest tutaj ich wygląd, bo wyglądają naprawdę zjawiskowo. Najstarszy odrestaurowany młyn nosi tutaj nazwę „El Molino”.

Pico de Teide

Teneryfa to największa wyspa całego archipelagu, która jest też najpopularniejsza tuż obok Gran Canarii. Skoro już tutaj trafiliście polecamy także zwiedzenie Pico de Teide. Jest to najwyższy na wyspie wulkan, do którego dostać się można kolejką. Najważniejsze jest tutaj to, że z poziomu ponad 3700 metrów doskonale widać nie tylko całą okolicę, ale także i pozostałe wyspy. Nie musicie też bać się o swoje bezpieczeństwo, bo warto odnotować, że od roku 1909 wulkan ten jest uśpiony.

Morro Jable

Jeśli pod uwagę weźmiemy natomiast najpopularniejsze na Wyspach Kanaryjskich kurorty, to bez wątpienia pierwsze, a przynajmniej jedno z pierwszych miejsc zajmuje tutaj Morro Jable na Fuerteventurze. Otóż z jednej strony to, co przyciąga do tego malowniczo położonego miasteczka to widoki. Po drugie nie można zapomnieć o jednych z najdłuższych na całych wyspach plażach.

Parque Nacional de Garajonay i Valle Gran Rey

Gomera to wyspa, do której zawitał nawet sam Kolumb w swojej podróży do Ameryki. Charakteryzuje się ona między innymi zróżnicowanym krajobrazem, ponieważ zobaczymy tutaj nie tylko bujną zieleń, ale także i tereny suche. Szczególnie polecamy zwiedzić las laurowy Parque Nacional de Garajonay, który od trzydziestu lat wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poza tym proponujemy zajrzeć także do Valle Gran Rey, gdzie natknąć się można na olbrzymie jaszczurki. Wiele z tych gadów na pewno nas mocno przestraszy, bo ich rozmiary rzeczywiście robią ogromne wrażenie.

[mappress mapid=”1″]